Duetai: darbo iniciatyvos neįgaliesiems

Straipsnį iliustruojanti nuotrauka

Lietuvoje jau penktąjį kartą vyksta iniciatyva „DUOday“. Kelias savaites įmonės ir organizacijos atveria savo duris ir kviečia žmones su negalia išbandyti įvairias darbo pozicijas. Šiais metais iniciatyva vyksta 20 Lietuvos miestų. Savo jėgas apjungė 25 žmones su negalia atstovaujančios organizacijos ir 130 darbdavių. Iš viso suorganizuota net 400 duetų. Tai puse šimto daugiau, nei pernai.

Vykstant „DUOday“, organizuojami duetai („duo“ lotynų kalboje reiškia „du“), kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas. Kitaip tariant, žmogus su negalia „šešėliuoja“ įmonės darbuotoją. Per „DUOday“ žmogus su negalia visą darbo dieną praleidžia pasirinktoje organizacijoje: stebi įmonės darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su darbuotojais, kartu pietauja.

Šių metų pradžioje įsigaliojo kvotos darbuotojų su negalia įdarbinimui viešajame sektoriuje. Numatyta, kad darbuotojų, turinčių negalią, organizacijoje turi būti ne mažiau kaip 5 proc. Pagal Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymą, tokia tvarka galioja valstybinėms įstaigoms ar įmonėms, kuriose yra 25 ir daugiau darbuotojų.

Parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją